пʼятниця, 23 листопада 2018 р.


День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку «Свічка пам'яті» в Києві також беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські і культурні діячі, свідки Великого Голоду.





 Учні нашого класу переглянули мультфільм "Голодний дух" та вшанували пам'ять жертв Голодомору. 













Нова нагорода за старання учнів та батьків нашого класу.

пʼятниця, 16 листопада 2018 р.

НАШ  КЛАС

Ми завжди пам'ятатимем свій клас
В який колись ступили перший раз,
В якому друзів вірних ми знайшли.
В якому ми навчались і росли.


























середа, 7 листопада 2018 р.




Сказ залишається одним з найбільш небезпечних інфекційних (зоонозних) захворювань у більшості країн світу, в тому числі й в Україні. Це пов’язано з тим, що лікування від цього захворювання немає, воно завжди закінчується летально. Причому людина помирає протягом 4-5 днів у важких муках.
Останніми роками в Україні різко погіршилась епідемічна ситуація зі сказу, яка пов’язана з епізоотією сказу серед лисиць та різким ускладненням ситуації серед домашніх і бродячих тварин. Нажаль це лихо не оминуло і наше село. Тому закликаємо бути уважними та обережними.
Детальніше: http://school16.org/oberezhno-skaz
Симптоми, перебіг сказу
Інкубаційний період сказу триває від 7 днів до року (частіше 1-3 міс). Виділяють такі стадії сказу:
· Стадія провісників;
· Збудження;
· Паралічів.
Стадія провісників триває 1-3 дні. У цей час у хворого з’являються неприємні відчуття в області укусу або ослюнення (печіння, тягнучі болі, свербіж), хоча рана вже зарубцювалася, безпричинна тривога, депресія, безсоння.
Стадія збудження характеризується гідрофобією, аерофобією та підвищеною чутливістю. Гідрофобія (водобоязнь) проявляється в тому, що при спробі пити, а потім лише при наближенні до губ склянки з водою у хворого виникає судорожне скорочення м’язів глотки і гортані, дихання стає шумним у вигляді коротких судорожних вдихів, можлива короткочасна зупинка дихання. Судоми можуть виникнути від струменя повітря, направленого в обличчя (аерофобія).
Температура тіла субфебрильна. Слиновиділення підвищене, хворий не може проковтнути слину і постійно її спльовує. Збудження наростає, з’являються зорові і слухові галюцинації. Іноді виникають приступи буйства з агресивними діями.
Через 2-3 дні збудження змінюється паралічами м’язів кінцівок, мови, обличчя. Смерть настає через 12-20 год після появи паралічів.
Профілактика хвороби
Для профілактики сказу проводять боротьбу зі сказом серед тварин і попереджають сказ у людей, які зазнали укусів інфікованих тварин. При укусі рану промивають мильною водою, припікають настоянкою йоду. Хірургічне висічення країв рани і накладення швів в перші дні протипоказані.
Правила безпеки при спілкуванні з тваринами
1. Не треба вважати будь-яку помах хвостом проявом дружелюбності. Іноді це може говорити про абсолютно недружелюбному настрій.
2. Не варто пильно дивитися в очі собаці і посміхатися. У перекладі з "собачого" це значить "показувати зуби", або говорити, що ви сильніше.
3. Не можна показувати свій страх і хвилювання. Собака може відчути це і повести себе агресивно.
4. Не можна тікати від собаки. Цим ви запрошуєте собаку пополювати за втікачем дичиною.
5. Не годуйте чужих собак і не чіпайте собаку під час їжі або сну.
6. Уникайте наближатися до великих собакам охоронних порід. Деякі з них вивчені кидатися на людей, що наближаються на певну відстань.
7. Не робіть різких рухів, звертаючись з собакою чи господарем собаки. Вона може подумати, що ви йому загрожуєте.
8. Не чіпайте цуценят і не відбирайте те, з чим собака грає.
9. Якщо у вузькому місці (наприклад, в під'їзді) собака йде вам назустріч на повідку, краще зупинитися і пропустити її господаря.
10. Тварини можуть поширювати такі хвороби, як сказ, лишай, чума, тиф та ін.
Щеплення і терапію проводять за спеціальною схемою в медичних установах.

  Прощавай, початкова школо!